Документація
Налаштування SIP-клієнта
Налаштування SIP-клієнта.

Linphone

   Крім стаціонарних телефонів, Ви можете використовувати програмні телефони. Ми рекомендуємо використовувати linphone. Це безкоштовне кросплатформне програмне забезпечення для операційних систем Windows, Linux, MacOS, а також смартфонів на базі Android та IOS.
   Ви можете безкоштовно завантажити linphone на офіційному сайті "linphone.org", для смартфонів знайти програму в «google play» та «itunes».
   Під час першого запуску застосунку, погодьтесь з ліцензійною угодою, тільки після підтвердження стане доступним налаштування телефону. Оберіть «use sip account».

Після того, як адміністратор створив внутрішній телефон, його налаштування будуть відображені в головному меню розділу «Внутрішні телефони», також якщо вказали поле E-mail на вказану пошту, будуть надіслані конфігураційні дані.
Username - Складається з назви Вашої PBX та унікальний внутрішній номер телефону розділені нижнім прочерком. (Якщо номер використовується іншим пристроєм, при спробі зареєструватися, вони почнуть конкурувати за підключення до PBX і обидва пристрої не працюватимуть повноцінно)
Password - Не використовуйте слабкі паролі, паролі не зберігаються на сервері.
Domain - Ім'я сервера, що поставляє послугу ATC.
Display name - не обов'язкове поле, буде відображено навпроти номера в головному меню linphone. Може служити коментарем до номера, це зручно коли використовуються декілька номерів.
Transport - Виберіть TLS, ми рекомендуємо використовувати шифрування.

Після введення всіх параметрів натисніть "Login". Підтвердженням правильного налаштування стане статус телефону "connected", у головному меню linphone.
Ввімкніть сповіщеня роботи linphone в фоновому вікні та автоматичний запуск застосунку при старті пристрою. В меню налаштувань, у розділі «advanced» перемикніть повзунок на опції «background mode» і «Start at boot time» в активний стан.

Багато програм на смартфонах переходять в режим енергозбереження і частково відключають свій функціонал. Для повноцінної роботи linphone рекомендується вимкнути це обмеження. Для відключення зайдіть у меню «settings», у розділі «advanced» виберіть меню «battery optimization settings». Далі необхідно вказати смартфону контроль фонової активності Linphone. Вкажіть: без жодних обмежень.

Щоб додати linphone в автозапуск, зайдіть у меню «settings», у розділі «advanced» виберіть меню «power manager setting». В меню автозапуску посуньте повзунок в активний стан. Кожного разу при старті смартфона linphone буде завантажуватися самостійно.

Надайте дозволи тимчасових сповіщень. Зайдіть у меню «settings», у розділі «advanced», виберіть меню «Android app settings». В меню інформації про програму Linphone, обов'язково налаштуйте «Сповіщення» - Показувати сповіщення, Дозвольте сповіщення на екрані блокування, Дозвольте відтворення звуку і Дозвольте світлову індикацію.

Ще в меню інформації про програму Linphone, вкажіть «Інші дозволи» - Показувати на екрані блокування, спливаючі вікна.
В меню інформації про програму Linphone, налаштуйте «Обмеження трафіку» - Вкажіть із яких мереж може працювати linphone. Бажано ввімкнути Wi-Fi і мобільну мережу, linphone не потребує великого об'єму мережевого трафіку.

Pекомендуємо включити SRTP. У налаштуваннях програми зайдіть у розділ «Call». Знайдіть поле «Media encryption» і виберіть зі спливаючого меню значення SRTP. А також можете перетягнути повзунок в активний стан навпроти поля "Media encryption mandatory" тим самим вказавши щоб медіа шифрування було обов'язковим.

Zoiper

   Zoiper - Це безкоштовне кросплатформне програмне забезпечення для операційних систем Windows, Linux, MacOS, а також смартфонів на базі Android та IOS.
   Ви можете безкоштовно завантажити Zoiper на офіційному сайті "
zoiper.com", для смартфонів знайти програму в «Google Play» та «App Store». Під час першого запуску застосунку, погодьтесь з ліцензійною угодою, тільки після підтвердження стане доступним налаштування телефону.
   Заповніть поля необхідні для реєстрації внутрішнього телефону та натисніть "Створити Аккаунт"

   Після того, як адміністратор створив внутрішній телефон, його налаштування будуть відображені в головному меню розділу «Внутрішні телефони», також якщо вказали поле E-mail на вказану пошту, будуть надіслані конфігураційні дані.
   Ім'я користувача - username складається з назви атс і номера внутрішнього телефону, об'єднані нижнім прочерком. (Якщо номер використовується іншим пристроєм, при спробі зареєструватися, вони почнуть конкурувати за підключення до PBX і обидва пристрої не працюватимуть повноцінно)
   Password - Не використовуйте слабкі паролі, паролі не зберігаються на сервері.


   Domain - Ім'я / IP сервера, що поставляє послугу ATC.


   Transport - Виберіть SIP TLS, ми рекомендуємо використовувати шифрування.
   Після встановлення параметрів обліковий запис буде позначений зеленим кольором і готовий для здійснення дзвінків.


   Можлива поява помилки з номером 401 якщо Ви не правильно вказали ім'я або пароль користувача чи помилка з номером 503 неправильне ім'я сервера телефонії


   Pекомендуємо включити SRTP. У налаштуваннях облікового запису зайдіть у розділ «Налаштування шифрування». Увімкніть поле «Увімкнути SRTP».


   Для комфортної роботи додатку необхідні рекомендовані дозволи від операційної системи